Uudenvuoden tarjottavat: illan bileet ja aamun brunssi
Uusi vuosi, uudet kujeet! Tässä tarjottavat uudenvuodenaaton rientoihin ja uudenvuodenpäivän brunssille. Kata pöytään kuohuvaa ja kippistä uudelle vuodelle!
Michelin on julkaissut ensimmäiset viinitila-arvionsa ja jakanut Bourgognen tuottajille yhdestä kolmeen rypäleterttua. Uusi arviointijärjestelmä laajenee myös Bordeaux’hon. Michelin arvioi viinitiloja muun muassa viinien laadun, identiteetin ja tasalaatuisuuden perusteella.
Ikonisen viinintekijän Charles Smithin elämä on ollut seikkailu rock-kiertueilta viinimaailman huipulle. Uudella REAL Wine -brändillään ja Blossom Fury -rieslingillään hän etsii vastausta siihen, mitä viini on aidoimmillaan.
Kamarikesän viime vuoden menestyksekäs viinikonsertti saa jatkoa, kun Viinilehti x Kamarikesä -konsertti herättelee aisteja 5. elokuuta Helsingin Ritarihuoneella. Ainutlaatuisessa kokemuksessa yleisö voi tarkastella, miten viiniparitukset vaikuttavat musiikin kokemiseen.