Montes Reserva Malbec 2014

Montes Reserva Malbec 2014

Alkon tuotenumero: 405367

Punaviini
Rapel
Chile
13,90 € 0,75 l
Star rating

Harmoninen, laadultaan erinomainen

Viinityyppi ikoni

Valmis juotavaksi

Hinta-laatusuhde ikoni

Löytö

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Mainos - Sisältö jatkuu alla
Grapes

Rypäle

Grapes

Viinityyppi

Grapes

Alkuperämaa

Ruokasuositus

Tummat liharuoat ja erityisesti selkeämakuinen riista.

Suositeltu resepti

Arvio

Avoin ja tuhdin hedelmäinen tuoksu tuo mieleen mustat marjat ja paahteiset mausteet.
Täyteläinen maku toistaa tuoksun aromit. Siinä on karhunvatukkaa, mustaherukkaa, tammitynnyrikypsytyksen tuomaa makeaa mausteisuutta ja muhevaa maaperän multaisuutta. Suunmyötäisen mehevä maku saa ryhtiä runsaista, mutta pehmeistä tanniineista. Viinistä voi erottaa myös kuivattujen hedelmien, kahvin ja tumman suklaan aromeja, jotka maistuvat pitkässä, jopa hieman nahkaisessakin jälkivaikutelmassa.

Alkon tuotesivu

Lue myös

Charles Smith ja The Real Wine -viinipullot

Viini aidoimmillaan

Ikonisen viinintekijän Charles Smithin elämä on ollut seikkailu rock-kiertueilta viinimaailman huipulle. Uudella REAL Wine -brändillään ja Blossom Fury -rieslingillään hän etsii vastausta siihen, mitä viini on aidoimmillaan.

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Roseenpunainen ja sesongin herkuilla lastattu Viinilehti on ilmestynyt. Etsi uusin numero kauppojen lehtihyllyiltä tai tilaa lehti kotiin.