Testissä: Valmis-sangriat

Kippis hellepäivään! Jäitä lisäämällä valmissangriakin muuttuu herkuksi.

25.06.2018 Toimitus + Kuva Sami Piskonen

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Mainos - Sisältö jatkuu alla

Maistelimme kesän kunniaksi sangrioita. Juomat jättivät toivomisen varaa mutta hedelmiä ja jäitä lisäämällä valmissangriakin muuttuu herkuksi.

Kupliva sangria!

 

 

 

Glöet White Sparkling Sangria, 10,98 €

Kuohuva sangria, jossa on glögimäisyyttä. Tuoksussa on mummolan eteistä ja saippuaa. Jäimme kaipaamaan raikkautta myös makuun.

★★


Vaalea sangria

 

 

 

Penasol Sangria White (1 l), 7,99 €

Hyvin vaalea sangria. Maussa on jouluisia mausteita. Hyvin makea. Kuin nallekarkki kesälaitumella.

★★★


Aidoimman makuinen!

 

 

 

 

Lola Mola Sangria 2017 (1 l), 11,99 €

Tuoksu yllättää voimakkaalla parfyymisyydellään. Maku on makea mutta hyvä. Maistetuista aidoimman makuinen sangria.

★★★


Pikku pakkaus, kerta-annos

 

 

 

 

Pulpoloco Sangria (0,25 l), 2,69 €

Kätevä pieni kartonkipakkaus. Aikuisten ruokakauppavahvuinen marjapillimehu. Pliisu.

★★

Lue myös

Corvers Kauter

Rheingaun voitokas viinintekijä

Vuoden roseeviinin tekijä Philipp Corversin viinit toimivat mitä parhaiten kesän lempiherkkujen kanssa. Moni tilan palkittuja viinejä maistanut ei voi uskoa todeksi moniulotteisten viinien matalaa hintaa.

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Roseenpunainen ja sesongin herkuilla lastattu Viinilehti on ilmestynyt. Etsi uusin numero kauppojen lehtihyllyiltä tai tilaa lehti kotiin.