Casa l'Angel Syrah 2013

Casa l'Angel Syrah 2013

Alkon tuotenumero: 423897

Punaviini
Valencia
Espanja
5,99 € 0,75 l
Star rating

Sopusuhtainen kokonaisuus

Viinityyppi ikoni

Valmis juotavaksi

Hinta-laatusuhde ikoni

Edullinen ostos

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Mainos - Sisältö jatkuu alla
Grapes

Rypäle

Grapes

Viinityyppi

Grapes

Alkuperämaa

Ruokasuositus

Monikäyttöinen noutopöytäviini

Arvio

Avoin ja luonteeltaan hyvin mehevä tuoksu. Siinä on kypsiä mustia marjoja, kuten mustikkaa, tummaa luumua ja muhevaa multaisuutta. Keskitäyteläinen maku on nuorekas ja toistaa tuoksun aromit. Siinä on lisäksi makeaa mausteisuutta ja kypsää kirsikkaa. Pehmeät tanniinit tuovat mehukkaaseen suutuntumaan ryhtiä ja kantavat kokonaisuutta hieman suuta supistavaan, jopa kypsän karpaloiseen ja yrttiseen jälkivaikutelmaan.

Alkon tuotesivu

Lue myös

Pohjoisen nebbiolon uusi tuleminen

Barolon ja Barbarescon varjosta esiin nouseva Alto Piemonte tuo uudenlaisen näkökulman nebbioloon. Viileän ilmaston ja vulkaanisen maaperän alue haastaa eteläisempien alueiden nebbiolot raikkaudella, edullisemmilla hinnoilla ja matalammalla alkoholitasolla.

Pantellerian persoonalliset viinit

Intensiivisen hurmaava Passito di Pantelleria kuuluu Italian kiehtovimpiin makeisiin viineihin. Tuliperäisen saaren äärimmäiset olosuhteet synnyttävät makuja, jotka tekevät Pantelleriasta omaperäisen viinikeitaan.

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Luonteikas ja syksyisen herkullinen Viinilehti on ilmestynyt. Etsi uusin numero kauppojen lehtihyllyiltä tai tilaa lehti kotiin.