
Viini aidoimmillaan
Ikonisen viinintekijän Charles Smithin elämä on ollut seikkailu rock-kiertueilta viinimaailman huipulle. Uudella REAL Wine -brändillään ja Blossom Fury -rieslingillään hän etsii vastausta siihen, mitä viini on aidoimmillaan.
Alkon tuotenumero: 946591
Rypäle
Viinityyppi
Alkuperämaa
Runsaat, paistetut punalihaiset kalat ja täyteläiset äyriäisherkut.
Suositeltu resepti Lämminhenkinen tuoksu on kypsän hedelmäinen, muistuttaen aromeiltaan keltaisia omenoita, päärynöitä sekä kypsää persikkaa. Siinä on myös tammikypsytyksen tuomaa mausteisuutta.
Runsas maku on kuiva, mutta suutuntumaltaan varsin leveä ja täyteläinen. Aromeiltaan maku seuraa tammen sävyttämää makean mausteista tuoksua. Viini jättää varsin pitkän, lämminhenkisen, kermaisen ja pähkinäisen jälkivaikutelman, josta voi erottaa myös eksoottisia hedelmiä, kuten ananasta ja hunajamelonia.