Santa Helena Syrah Cabernet Sauvignon 2020 hanapakkaus

Santa Helena Syrah Cabernet Sauvignon 2020 hanapakkaus

Alkon tuotenumero: 429478

Punaviini
Chile
Muut
29,88 € 3 l
Star rating

Sopusuhtainen kokonaisuus

Viinityyppi ikoni

Valmis juotavaksi

Hinta-laatusuhde ikoni

Edullinen ostos

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Mainos - Sisältö jatkuu alla
Grapes

Rypäle

Grapes

Viinityyppi

Grapes

Alkuperämaa

Ruokasuositus

Yleisviini mökki- ja veneilykäyttöön - myös grillillä paistetut makkarat ja leikkeet sekä pastat ja pizzat.

Arvio

Tuhti tuoksu on avoin ja lämminhenkinen ja tummasävytteinen, muistuttaen luumuja sekä karhunvatukoita, samoin makeita mausteita. Melko runsas maku seuraa aromeiltaan lämminhenkistä tuoksua. Viinissä on reilusti hillomaista hedelmäisyyttä, jota ryhdittävät lempeät parkkihapot. Suutuntuma on helposti lähestyttävä ja kokonaisuus jättää luumuja ja karhunvatukoita muistuttavan, nielua lämmittävän jälkivaikutelman.

Alkon tuotesivu

Lue myös

Jérôme Prévost

Meunier-mies Jérôme Prévost

Jérôme Prévost tekee samppanjaa kylässä, josta harva Champagnen ulkopuolella oli kuullutkaan parikymmentä vuotta sitten. Nykyään hänen samppanjoitaan havitellaan ympäri maailman.

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Kuplivan herkullinen kevään Viinilehti on ilmestynyt. Etsi uusin numero kauppojen lehtihyllyiltä tai tilaa lehti kotiin.