Tilaa Suomen viinillisin uutiskirje – voit voittaa 500 € lahjakortin Decanteriin!

Viinilehden Viikon viinivinkki – pysy kartalla trendeistä ja uusimmista käänteistä.

22.08.2025 Viinilehden toimitus

Mainos - Sisältö jatkuu alla
Mainos - Sisältö jatkuu alla

Hei viininrakastaja, tervetuloa Viikon viinivinkki -uutiskirjeemme tilaajaksi!

Saat viikoittain ilmestyvästä uutiskirjeestä Viinilehden viiniasiantuntijan Antti Rinta-Huumon viinisuosituksen ajankohtaiselle reseptille, inspiroivia viinintekijähaastatteluja, innostavia matkajuttuja ja muuta houkuttelevaa viiniaiheista sisältöä.

Arvomme uutiskirjeen tilaajien kesken 500 € lahjakortin Decanterin myymälään tai verkkokauppaan. Arvonta päättyy su 7.9.2025 ja arvonta suoritetaan ti 9.9.2025.

Lue arvonnan ehdot täältä.

Lue myös

Viinikuningatar markkinoi Saksan viinejä

45 sekuntia aikaa tunnistaa viinin alkuperä ja lajike. Siinä yksi tehtävistä, jotka Paula Löber selvitti matkallaan Saksan tuoreeksi viinikuningattareksi. Kruunun myötä hänestä on tullut vuodeksi Saksan viinien lähettiläs ja osa

Tilaajille
Mainos - Sisältö jatkuu alla
Lumoava ja maukas syksyinen Viinilehti on ilmestynyt. Etsi uusin numero kauppojen lehtihyllyiltä tai tilaa lehti kotiin.